Нові податкові зміни в Україні: відновлення системи оподаткування в період воєнного стану

1 серпня 2023 року набув чинності Закон України від 30.06.2023 №3219-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” (далі – Закон), спрямований на виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року в частині відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

Зазначений Закон вніс ряд змін у частині оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО), а саме:

  1. Уточнено період, в якому звільняються від оподаткування ПДФО та військовим збором (відповідно) суми (вартості) благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснюють заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.
  2. Звільнено від оподаткування ПДФО та військовим збором (відповідно) суму доходу, отриманого як компенсація за об’єкт нерухомого майна, пошкодженого/знищеного внаслідок бойових дій відповідно до Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України”, а також згідно з Державним реєстром майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
  3. Розширено перелік витрат фізичних осіб, на які може бути зменшений оподатковуваний дохід, отриманий платником податку від продажу об’єкта нерухомості, неподільного об’єкта незавершеного будівництва тощо, витратами у сумі, зазначеній у житловому сертифікаті на придбання об’єкта житлової нерухомості, що був отриманий платником податку як компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна відповідно до закону.


Залишити відповідь