- 26.07.2023
- Posted by: admin_acc
- Категорія: Бізнес новини
Коментарів немає
Відповідно до п. 49.1 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ?
- Платники податків повинні подавати податкові декларації за кожен звітний період в установлені строки контролюючому органу, в якому вони перебувають на обліку.
- Якщо платник податків ліквідується або реорганізовується, декларація, включаючи місцеві податки і збори, може бути подана за період до дати ліквідації або реорганізації.
- Припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця здійснюється через державну реєстрацію відповідного запису, і таке припинення не звільняє особу від зобов’язань, що виникли під час провадження діяльності.
- Якщо після припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує займатися діяльністю, вона вважається самозайнятою особою.
- Реєстрація платника єдиного податку є безстроковою, але може бути анульована за рішенням контролюючого органу у разі припинення діяльності.
- Фізичні особи, які припинили підприємницьку діяльність, подають останню Декларацію за податковий квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення, з наростаючим підсумком з початку року, у встановлені строки.
- Останню Декларацію, подану фізичними особами, які припинили підприємницьку діяльність, слід позначити символом “+” в полі 8 “Особливі відмітки.”
- Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється при внесенні запису про припинення підприємницької діяльності до Державного реєстру.
Отже, зараз декларація ФОП з єдиного податку містить також й інформацію щодо ЄСВ (додаток 1). Тож подаючи її, підприємець одночасно звітує і з ЄП, і з ЄСВ і має можливість закрити обидва питання одразу.