- 24.05.2023
- Posted by: admin_acc
- Категорія: Бізнес новини
Згідно з опублікованим проєктом наказу МОЗ, хочемо поділитися своїми експертними спостереженнями щодо “Порядку організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій”, який був оприлюднений СПО об’єднаннями профспілок.
Згідно з цим проєктом, до працівників певних категорій належать:
- працівники, які працюють в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища (шум, вібрація, забрудненість повітря робочої зони та робочих поверхонь шкідливими хімічними речовинами, іонізуючих та неіонізуючих випромінювань), важкості та напруженості трудового пронесу;
- працівники, які підпадають під вплив канцерогенів, мутагенів та/або біологічних агентів;
- працівники, які зайняті на роботах, де є потреба у професійному доборі;
- працівники віком до 21 року;
- працівники, які мають змінний режим роботи зі залученням до роботи у нічний час.
Цей Порядок поширюватиметься на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та осіб, визначених у п. 1 частини першої ст. 35 Закону №1105.
Медогляди проводитимуться:
- попередній – під час прийняття на роботу;
- періодичний (протягом трудової діяльності) – з періодичністю, визначеною у додатках 4 та 5 до Порядку;
- позачерговий – за заявою працівника, роботодавця, лікаря-профпатолога, у випадку виникнення підозри на професійне захворювання або на вимогу посадових осіб органу держнагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у відповідній сфері.
Отже, роботодавець буде нести витрати на організацію проведення обов’язкових медичних оглядів, а також на розширене медичне обстеження працівників з підозрою на професійні та виробничо зумовлені захворювання, а також на медичну реабілітацію.
Наказ набере чинності 1 жовтня 2023 року. Попередній Порядок, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 р. № 246, втратить чинність.