Чи повинен роботодавець проводити індексацію зарплати у 2023 році?! 

Законом про Держбюджет-2023 зупинено на 2023 рік дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Починаючи з 01.01.2023 до кінця 2023 року у роботодавця відсутній обов’язок нараховувати індексацію заробітної плати працівникам, незалежно від того, коли у працівника виникне чи виникло право на індексацію. Призупинення нарахування індексації у 2023 році стосується як поточної індексації протягом 2023 року, так і минулих періодів до 01.01.2023 р. Про це розповіли в управлінні інспекційної діяльності Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
Але зупинення нарахування та виплати індексації заробітної плати працівнику є правом роботодавця, проте не є обов’язком. Відповідно до ст. 9-1 КЗпП юрособи в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.
Тобто роботодавець може на власний розсуд прийняти рішення продовжувати нараховувати індексацію заробітної плати працівнику, наприклад, передбачивши в колективному договорі, що нарахування та виплату індексації заробітної плати буде продовжено.
Для цього необхідно розробити внутрішній документ, у якому визначити правила проведення такої індексації, та прописати умови її нарахування, зокрема, як буде визначатись сума такої індексації, щоб була підстава включити її до фонду оплати праці, адже законодавчі норми щодо її проведення з 01.01.2023 р. не діють.


Залишити відповідь