Змінено порядок прийняття рішень у разі блокування податкових накладних

Наказом Мінфіну від 12.01.2023 р. № 19 затверджені зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Він набирає чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня упродовж 5 робочих днів:
– або приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в РПН та надсилає його платнику податку;
– або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (далі – Повідомлення) з пропозицією щодо надання додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;
– або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику.

Платник податку матиме право подати до додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до ДПС в електронній формі.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів, тоді комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН в разі:
– ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
– та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Також маємо затверджені форми:
– рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН;
– повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь ДПС України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.Залишити відповідь