Розмір нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю не змінився, але звітність скасовано

6 листопада 2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 р. № 2682-IX (далі — Закон № 2682). Він спрощує облік робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Тепер всю інформацію щодо зайнятості та виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю від роботодавців до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надає ПФУ, а саме:

– про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

– необхідну для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Отримана від ПФУ інформація, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, стане підставою для перевірки.

У свою чергу Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності здійснюватиме визначення підприємств, фізичних осіб, які використовують найману працю, які не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць, та надсилатиме їм розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті у зв’язку з невиконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік. Його будуть надсилати у формі електронного документа через електронні кабінети на веб-порталі електронних послуг ФПУ.

Розмір нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та порядок його обрахування не змінилися.Залишити відповідь