У 2023 році роботодавці мають право не індексувати заробітну плату

Так, Законом «Про Державний бюджет України на 2023 рік» передбачено зупинення дії Закону «Про індексацію грошових доходів населення». Відповідна норма міститься у п. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет-2023.

Отже, усі роботодавці отримали послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

Водночас у Держпраці звертають увагу, що власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Крім того, в установі звертають увагу, що зупинення дії Закону «Про індексацію грошових доходів населення» торкнеться не лише заробітної плати, але й стосуватиметься усіх інших доходів фізичних осіб, які індексуються згідно з цим Законом, зокрема:

-пенсії;

-стипендії;

-грошового забезпечення;

-суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

-суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

-розміру аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Джерело: https://if.dsp.gov.ua/novyny/indeksatsiia-zarplaty-u-2023-rotsi/Залишити відповідь