31 грудня – останній день подання декларації для отримання податкової знижки

З метою отримання податкової знижки на низку витрат, понесених у 2021 році, Декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2022 року включно можуть подати фізичні особи, що не є суб’єктами господарювання й у минулому році сплачували податок на доходи фізичних осіб. Витрати мають бути підтверджені відповідними платіжними документами.

Право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік. Тобто засвідчити свої витрати, аби повернути частину коштів за 2021 рік, можна лише до кінця поточного року. А от вже у 2023 році громадяни зможуть подавати декларацію про майновий стан для отримання податкової знижки, за витрати, здійснені цьогоріч.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ПКУ).

Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.Залишити відповідь