Чи оплачується лікарняний під час відпустки

Дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, до щорічних відпусток не включають (ст. 78 КЗпП).

У випадку, якщо під час щорічної відпустки працівник захворів і в нього є листок непрацездатності, то невикористані дні такої відпустки повинні бути йому надані або шляхом продовження відпустки, або перенесення залишку відпустки на інший період, але тільки в межах 12 місяців після закінчення робочого року, за який надана така відпустка.

Рішення про продовження або перенесення відпустки приймають за згодою обох сторін.

Працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про своє рішення продовжити або перенести відпустку на бажаний термін та про причини продовження або перенесення відпустки. Роботодавець видає наказ про продовження або перенесення відпустки. Підстава для такого наказу – листок непрацездатності та заява працівника. Відпустку продовжують або переносять на кількість календарних днів хвороби, що припадають на період відпустки.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності не надають за період перебування працівника у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням (п. 1 пп. 6 ст. 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”).

Якщо період хвороби повністю припадає на час відпустки без збереження зарплати, незалежно від підстав надання такої відпустки – допомогу по тимчасовій непрацездатності за цей період не надають.Залишити відповідь