Особливості сплати податку за землю в умовах війни

Нагадуємо, що на період воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Отже,  у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності тощо, то такі платники звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Також, з 6 вересня 2022 року почав діяти наказ Мінфіну від 29.07.2022 р. № 225, який затвердив Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків.

При неможливості виконати податковий обов’язок платник податків не пізніше 30 вересня 2022 року мав подати заяву про відсутність такої можливості разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені Переліком, затвердженим наказом № 225, до контролюючого органу.

У разі відсутності у платника податків можливості подати таку заяву та відповідні документи (копії документів) не пізніше 30 вересня 2022 року, платник податків подає заяву та відповідні документи (копії документів), одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов’язків, але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платника податків.

Платники податків, які на 6 вересня 2022 року та після цієї дати виконували податкові обов’язки, але у зв’язку із військовою агресією російської федерації втратили можливість їх виконувати, подають заяву та відповідні документи у термін протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення можливостей платника податків.Залишити відповідь