Оновлено правила реєстрації юридичних осіб та ФОП

12.05.2022 Парламент ухвалив Закон № 2255-ІХ щодо удосконалення механізму протидії рейдерству, передбачивши поступове набрання чинності його положеннями.

Частина нововведень набула чинності з 26.09.2022 року. Серед них – зміни в реєстраційних діях щодо бізнесу.

Дані зміни передбачають унормовуння проведення окремих реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань без участі державного реєстратора, в автоматичному режимі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

В такому режимі може проводитися державна реєстрація:

-ФОП;

-змін до відомостей про ФОП;

-припинення підприємницької діяльності ФОП, крім державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП у зв’язку з її смертю, оголошенням померлою або визнанням безвісно відсутньою;

-створення юридичної особи на підставі модельного статуту;

-змін до відомостей про юридичну особу, що проводиться виключно на підставі відомостей, зазначених керівником юридичної особи у заяві, та не потребує рішення учасників юридичної особи (зокрема зміна місцезнаходження юридичної особи, видів діяльності, інформації для здійснення зв’язку з юридичною особою);

-змін до відомостей про юридичну особу, що потребує рішення учасників юридичної особи (крім рішень щодо розміру статутного (складеного) капіталу, розміру часток у статутному (складеному) капіталі, складу учасників чи керівника юридичної особи), – за умови одностайного прийняття рішення такими учасниками, що підтверджується їх кваліфікованими електронними підписами;

-рішення про припинення юридичної особи або про відміну рішення про припинення юридичної особи, прийнятого її учасниками або відповідним органом юридичної особи, – за умови одностайного прийняття рішення такими учасниками чи відповідним органом юридичної особи, що підтверджується їх кваліфікованими електронними підписами.

Для проведення державної реєстрації фізична особа, керівник чи засновники юридичної особи використовують засоби електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Під час проведення в такому порядку державної реєстрації в режимі реального часу програмним забезпеченням ЄДР встановлюватиметься наявність чи відсутність заборони вчинення реєстраційних дій або у разі державної реєстрації ФОП – відсутність у ЄДР відомостей про ФОП.

За відсутності таких відомостей програмне забезпечення ЄДР забезпечує проведення державної реєстрації.

У разі наявності відповідних відомостей у ЄДР фізична особа, керівник чи засновники (учасники) юридичної особи інформуються про це.

Реєстраційна дія в ЄДР, проведена в автоматичному режимі, вважається дією технічного адміністратора ЄДР та може бути оскаржена до суду або до Міністерства юстиції.

Детальніше про це читайте на офіційному порталі Офісу протидії рейдерству:
https://www.facebook.com/office.against.raiders/posts/pfbid0344vnkEhRg3nFwA23q2nzjNeyyHABzZTdRxXzRt6jzwLDqyXpozRZ4jnfWbtS3EGFlЗалишити відповідь