РОЗМІР ПОСАДОВОГО ОКЛАДУ ПРАЦІВНИКА І ТАРИФНОГО РОЗРЯДУ

Як ми вже повідомляли, з 1 жовтня розмір мінімальної заробітної плати збільшився на 200 грн і становить 6700 грн. Однак, це не вплинуло на посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду. Як і раніше, для визначення розмірів посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, зокрема освітніх закладів та установ, продовжує застосовуватися величина 1 тарифного розряду 2893 грн, що була запроваджена ще з 1 грудня 2021 року.

Схема посадових окладів працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, формується на основі мінімального посадового окладу, встановленого Кабміном. При цьому наразі слід керуватися останньою з постанов КМУ, що затверджує посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду, – постановою від 20.01.2021 р. № 29 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». Вона ж передбачає, що «Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2021 р. розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду – 2670 гривень, з 1 грудня 2021 р. – 2893 гривні». Водночас Уряд мав переглянути посадові оклади бюджетникам із 1 жовтня 2022 року. Але через вІйськову агресію росії це не відбулося.

Отже, незважаючи на розмір мінімальної заробітної, посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду залишився НЕЗМІННИМ.Залишити відповідь