Зміни до Інструкції щодо нарахування ЄСВ

Наказом Мінфіну від 28 липня 2022 року № 216 (зареєстровано в Мін’юсті 15 серпня 2022 року за № 914/38250) затверджено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ.

Зміни вносяться в частині:

1) нарахування та сплати ЄСВ платниками, які призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, на весь строк їх військової служби та передбачення для зазначених платників подання заяви після звільнення з військової служби. З огляду на це, оновлено й форму Заяви (додаток 1 до Інструкції);

2) відображення особливостей визначення бази нарахування ЄСВ для платників єдиного внеску резидента Дія.Сіті.

Отже, якщо ФОП і особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія.Сіті у порядку та на умовах, передбачених Законом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», то такі платники звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія.Сіті) сплатив страховий внесок за них у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

До цього ж, якщо роботодавець за таких осіб сплатив страховий внесок за місяці звітного періоду у розмірі менше ніж мінімальний страховий внесок, то такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Правил ненарахування та несплати фізичними особами – підприємцями – працівниками резидента Дія.Сіті в Інструкції раніше не було. Тепер вже чітко прописано, що звільнення від сплати ЄСВ у ФОПів – основних працівників, яке почало діяти з 1 січня 2021 року, поширюється й на працівників резидента Дія.Сіті.Залишити відповідь