З 26 листопада ФОП мають вести облік товарних запасів за новими правилами

Наказом Міністерства фінансів від 03.09.2021 р. № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців‼️

📌Наказ опублікований в “Офіційному віснику” від 16.11.2021 р. № 87 та набуває чинності через 10 днів з дня опублікування – з 26 листопада 2021 року.

📚Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.

📌Облік товарних запасів здійснює фізична особа – підприємець шляхом постійного внесення до форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів. ⛔️При цьому заборонено продаж товарів, на які в місцях продажів таких товарів (господарських об’єктах) відсутні первинні документи і записи у формі обліку про такі первинні документи.

📚Вести облік товарних запасів фізична особа – підприємець може на власний вибір – у паперовій або в електронній формі. Первинні документи, на підставі яких внесено записи до форми ведення обліку товарних запасів, є обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних до форми ведення обліку товарних запасів щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

📌Зокрема, товарний облік зобов’язані вести фізичні особи – підприємці, які торгують товарами та здійснюють розрахункові операції на загальній системі оподаткування, платники єдиного податку 3-ї групи – платники ПДВ та підприємці платники єдиного податку будь-якої групи, які торгують такими трьома групами товарів:

🔹технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;

🔹лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

🔹ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.Залишити відповідь