Перебування на лікарняному на основному місці роботи та на місці роботи за сумісництвом.

В Управлінні Держпраці дали відповідь на питання правомірності перебування на лікарняному на основному місці роботи та в той же час роботи на іншому місці роботи за сумісництвом.

➡️Для такої ситуації на перешкоді відразу два нюанси.

1️⃣По-перше, допомогу по тимчасовій непрацездатності надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати при настанні тимчасової непрацездатності (ст. 22 Закону № 1105).

2️⃣По-друге, застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у т.ч. на лікарсько-консультативну комісію чи медико-соціальну експертну комісію, втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюють рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності (ч. 2 ст. 23 Закону № 1105).

?До порушень режиму відносять згідно з на п. 4.1 Інструкції № 532:
?відсутність хворого вдома у випадку призначення йому постільного режиму;
?несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
?вихід на роботу без дозволу лікаря;
?самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
?виїзд на лікування в іншому закладі охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;
?відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК.

?Комісія (уповноважений) із соцстрахування контролює правильне нарахування і своєчасну виплату лікарняних, приймає рішення про відмову в їх призначенні, про припинення їх виплати.Залишити відповідь